SPRING 2024 SCHEDULES
BOYS
Jan. 15-16: AGGIE CUP (Traditions CC/Miramont CC- College Station)- VARSITY: Cancelled
Jan. 30: AUSTIN HIGH INVITATIONAL (Lions GC- Austin)- Team 2: 7th place
Feb. 7: CEDAR CREEK INVITATIONAL (Colo Vista GC- Bastrop)- Team 3: 9th place
Feb. 12: SOUTH AUSTIN SHOWDOWN (Jimmy Clay GC- Austin)- Team 2: 10th place
Feb. 13: LAGO VISTA INVITATIONAL (Point Venture GC- Lago Vista)- Team 3: 4th place
Feb. 16-17: VANDEGRIFT INVITATIONAL (Delaware Springs GC- Burnet)- VARSITY: 12th place
Feb. 23-45: CLARK INVITATIONAL (Frio Valley Ranch GC- Concan)- VARSITY: 14th place
Mar. 4: TEMPLE INVITATIONAL (Sammons Park GC- Temple)- Team 2: 6th place
Mar. 8-9: MIDWAY INVITATIONAL (Bear Ridge GC- Waco)- VARSITY: 9th place
Mar. 18: SMITHSON VALLEY INVITATIONAL (Vaaler Creek GC- Blanco)- Team 2: 10th place
Mar. 22-23: LAKE BELTON INVITATIONAL (Stone Tree GC- Killeen)- VARSITY: 4th place
Mar. 27-28: DISTRICT 25-6A CHAMPIONSHIP (Delaware Springs GC- Burnet)- VARSITY/Team 2: 5th place
Apr. 15-16: *REGION IV-6A CHAMPIONSHIP (Golf Club of Texas- San Antonio)- VARSITY (*must qualify for)
Apr. 22: WESTWOOD SCRAMBLE (Balcones CC- Austin)- Teams 3 + 4: 3rd place + 6th place
Apr 29-30: *STATE 6A CHAMPIONSHIP (White Wing GC- Georgetown)- VARSITY (*must qualify for)
GIRLS
Feb. 1: LAMPASAS INVITATIONAL (Hancock Park GC- Lampasas)- Team 2: 5th place
Feb. 2-3: MARBLE FALLS INVITATIONAL (Legends GC/Hidden Falls GC- Marble Falls)- VARSITY: 9th place
Feb. 16-17: WACO INVITATIONAL (Cottonwood Creek GC- Waco)- VARSITY: 2nd place
Feb. 21: HUTTO INVITATIONAL (Star Ranch GC- Hutto)- Team 2: 3rd place
Feb. 26: CHINA SPRING INVITATIONAL (Lake Waco GC- Waco)- Team 2: 1st place
Feb. 28: BASTROP INVITATIONAL (Colo Vista GC- Bastrop)- Team 3: 4th place
Mar. 1-2: LAUREN JOHNSON MEMORIAL (Colony Creek GC / Victoria CC- Victoria)- VARSITY; 4th place
Mar. 5: AUSTIN HIGH INVITATIONAL (Grey Rock GC- Austin)- VARSITY/Team 2: Cancelled
Mar. 6: ANDERSON INVITATIONAL (Morris Williams GC- Austin)- Team 3: 4th place
Mar. 20: BURNET INVITATIONAL (Delaware Springs GC- Burnet)- VARSITY: 3rd place
Mar. 21: BELTON INVITATIONAL (Stone Tree GC- Killeen)- Team 2: 5th place
Apr. 3-4: DISTRICT 25-6A CHAMPIONSHIP (Delaware Springs GC- Burnet)- VARSITY / Team 2: 4th place
Apr. 17-18: *REGION IV-6A CHAMPIONSHIP (Golf Club of Texas- San Antonio)- VARSITY (*must qualify for)
Apr. 22: WESTWOOD SCRAMBLE (Balcones CC- Austin)- Teams 3 + 4 + 5: 4th place + 5th place + 6th place
May 6-7: *STATE 6A CHAMPIONSHIP (White Wing GC- Georgetown)- VARSITY (*must qualify for)
BOYS
Jan. 15-16: AGGIE CUP (Traditions CC/Miramont CC- College Station)- VARSITY: Cancelled
Jan. 30: AUSTIN HIGH INVITATIONAL (Lions GC- Austin)- Team 2: 7th place
Feb. 7: CEDAR CREEK INVITATIONAL (Colo Vista GC- Bastrop)- Team 3: 9th place
Feb. 12: SOUTH AUSTIN SHOWDOWN (Jimmy Clay GC- Austin)- Team 2: 10th place
Feb. 13: LAGO VISTA INVITATIONAL (Point Venture GC- Lago Vista)- Team 3: 4th place
Feb. 16-17: VANDEGRIFT INVITATIONAL (Delaware Springs GC- Burnet)- VARSITY: 12th place
Feb. 23-45: CLARK INVITATIONAL (Frio Valley Ranch GC- Concan)- VARSITY: 14th place
Mar. 4: TEMPLE INVITATIONAL (Sammons Park GC- Temple)- Team 2: 6th place
Mar. 8-9: MIDWAY INVITATIONAL (Bear Ridge GC- Waco)- VARSITY: 9th place
Mar. 18: SMITHSON VALLEY INVITATIONAL (Vaaler Creek GC- Blanco)- Team 2: 10th place
Mar. 22-23: LAKE BELTON INVITATIONAL (Stone Tree GC- Killeen)- VARSITY: 4th place
Mar. 27-28: DISTRICT 25-6A CHAMPIONSHIP (Delaware Springs GC- Burnet)- VARSITY/Team 2: 5th place
Apr. 15-16: *REGION IV-6A CHAMPIONSHIP (Golf Club of Texas- San Antonio)- VARSITY (*must qualify for)
Apr. 22: WESTWOOD SCRAMBLE (Balcones CC- Austin)- Teams 3 + 4: 3rd place + 6th place
Apr 29-30: *STATE 6A CHAMPIONSHIP (White Wing GC- Georgetown)- VARSITY (*must qualify for)
GIRLS
Feb. 1: LAMPASAS INVITATIONAL (Hancock Park GC- Lampasas)- Team 2: 5th place
Feb. 2-3: MARBLE FALLS INVITATIONAL (Legends GC/Hidden Falls GC- Marble Falls)- VARSITY: 9th place
Feb. 16-17: WACO INVITATIONAL (Cottonwood Creek GC- Waco)- VARSITY: 2nd place
Feb. 21: HUTTO INVITATIONAL (Star Ranch GC- Hutto)- Team 2: 3rd place
Feb. 26: CHINA SPRING INVITATIONAL (Lake Waco GC- Waco)- Team 2: 1st place
Feb. 28: BASTROP INVITATIONAL (Colo Vista GC- Bastrop)- Team 3: 4th place
Mar. 1-2: LAUREN JOHNSON MEMORIAL (Colony Creek GC / Victoria CC- Victoria)- VARSITY; 4th place
Mar. 5: AUSTIN HIGH INVITATIONAL (Grey Rock GC- Austin)- VARSITY/Team 2: Cancelled
Mar. 6: ANDERSON INVITATIONAL (Morris Williams GC- Austin)- Team 3: 4th place
Mar. 20: BURNET INVITATIONAL (Delaware Springs GC- Burnet)- VARSITY: 3rd place
Mar. 21: BELTON INVITATIONAL (Stone Tree GC- Killeen)- Team 2: 5th place
Apr. 3-4: DISTRICT 25-6A CHAMPIONSHIP (Delaware Springs GC- Burnet)- VARSITY / Team 2: 4th place
Apr. 17-18: *REGION IV-6A CHAMPIONSHIP (Golf Club of Texas- San Antonio)- VARSITY (*must qualify for)
Apr. 22: WESTWOOD SCRAMBLE (Balcones CC- Austin)- Teams 3 + 4 + 5: 4th place + 5th place + 6th place
May 6-7: *STATE 6A CHAMPIONSHIP (White Wing GC- Georgetown)- VARSITY (*must qualify for)